Standerhejsning og åbning af tennisbaner

Foråret er kommet og tennisbanerne er ved at være klar til spil. Traditionen tror holder vi derfor standerhejsning, som er sat til

søndag den 21.4.2024 kl. 10.

Efter flaget er hejst er klubben vært ved en lille forfriskning, hvorefter der er frit spil på alle tennis- og padelbaner et par timer frem.

Der har også i år været stort fremmøde af klubbens medlemmer, til forårsklargøring af hele anlægget og klargøring af tennisbanerne. Vi vil gerne sige en stor tak til alle der er mødt op og har bidraget  😊

Med den store indsats der er ydet af medlemmer og lidt finpudsning af Arne og Kristian er tennisbanerne nu klar til spil 😊 Bane 1 og 2 åbner for booking fra torsdag den 18.4., mens bane 3 og 4 kan bookes fra søndag den 21.4.

Vi glæder os til den nye sæson med mange gode timer på anlægget.

De bedste hilsner

Bestyrelsen.

Kommende aktiviteter